FacebookTwitterПідписатися на RSS

/Files/images/1a/IMG_20191004_151514.jpg

У 1933 році громада села зробила свій схід, на якому вирішила розпочати будівництво своєї школи. Вийшли всім селом, щоб освятити місце і закласти перші цеглини під будівництво шкільного приміщення.

У 1933-1937роках розпочато будівництво школи. У 1940 році закінчено три класні кімнати, будується другий поверх. У 1941 році під час бомбардування села німецькими окупантами зруйновано другий поверх. У післявоєнний рік за кошти мешканців села під керівництвом Наума Братуня, сільського солтиса, розпочалася відбудова зруйнованого приміщення.

У 1950-1952роках директор школи Червоненко Л.М. очолює подальшу відбудову школи. Вона зуміла організувати педагогічний колектив, батьківський комітет, правління колгоспу, громадськість сіл Княже, Фусів, Шпиколоси, Торки, Квасів. Своїми силами було відремонтовано напівзруйноване шкільне приміщення. Було подано прохання у Горохівський районний і Волинський обласний відділи освіти про відкриття в с.Княже середньої школи, адже в цей час с.Княже підпорядковувалося Волинській області.

У важких умовах відбудовувалася сільська школа, і у вересні 1954 року прийняла своїх перших вихованців – учнів старших класів, яким доводилося щодня долати 10 - 15 км, щоб здобути освіту в інших сільських школах Горохівщини.

У 1954-1955 н.р. був перший випуск учнів школи із середньою освітою.

У п’ятдесятих роках педколектив школи поповнили випускники педагогічних вузів Східної України: Сидорець Г.М. (Сумщина) , Кузніцова Л.Х.- (Луганщина), сім'я Братусів (Дніпропетровщина), Бойова Р.В. (Київщина), сім’я Трачів (Рівненщина), Черня Б.П. (Полтавщина), Сергєєва Н.П. (Росія), сестри Червоненко (Київщина).

У ці роки в школі працювали такі гуртки : художньої самодіяльності – керівник Черня Б.П., драматичний - керівник Шуляка М.Я., хореографічний – керівник Сидорець Г.М.

Культурно - масовою роботою школи, села керувала Червоненко Л.М. У репертуарі хору звучали українські народні пісні, драмгуртківці ставили українські вистави, які користувались пошаною у глядачів. У 1958 році організовано першу учнівську виробничу бригаду, яка була найкращою в районі. Члени виробничої бригади займались вирощуванням цукрових та кормових буряків, кукурудзи. У 1961 році в школі побудовано шкільну теплицю. Учні цілодобово чергували в ній. Кожного року шкільну учнівську бригаду поповнювали нові члени.

У 1993 році зроблено перекриття даху школи.

У 2002 році обладнано комп’ютерний клас.

У 2004 році отримали шкільний автобус «Школярик».

У 2009 році відбулася реконструкція котельні, заміна теплотраси та опалювальної системи школи.

У 2011 році було зроблено капітальний ремонт спортзалу.

У 2012 році отримано мультимедійний центр, облаштовано внутрішні туалети.

У 2013 році проведено заміну вікон на пластикові.

у 2014 році було покладено плитку на І поверсі, зроблено фасад школи

у 2015 році було замінено котли в котельні.

У 2015 році замінено огорожу біля малої школи.

У 2016 році придбали електричну м’ясорубку, шліфувальну машину, музичний центр з мікрофонами.

У 2017 році замінену огорожу біля центрального входу у школу.

/Files/images/dscn5562.jpg /Files/images/dscn5557.jpg /Files/images/sdc11297.jpg

Княжівська школа

Кiлькiсть переглядiв: 725

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.